keyboard_arrow_right Přidat nabídku
keyboard_arrow_right Přihlášení
keyboard_arrow_right Registrace
keyboard_arrow_right Domů
keyboard_arrow_right Průmysl
keyboard_arrow_right Hledat
keyboard_arrow_right Prodat

Jak Massey Ferguson prodal po celém světě více traktorů než všichni ostatní

Title picture

Příběh Masseyho Fergusona začal v skromné nástrojové hale v Ontariu. Daniel Massey se rozhodl zahájit výrobu zemědělských strojů v roce 1847. Byl v tom dobrý a podnikání rychle rostlo. Massey se zaměřil na sklízecí nástroje a vysoká kvalita, kterou nabízel, byl důvodem jejich vystavování na průmyslové výstavě v Paříži v roce 1867.

Vzestup

Massey spojil své síly s dalším velkým kanadským výrobcem zemědělské techniky v roce 1891 se zrodil Massey-Harris Limited. Neustálý vývoj vyústil v průlomový vynález - tříbodový závěs byl představen v roce 1926. Stále se používá při výrobě každého traktoru na dnešním trhu. První traktor Massey-Harris byl uveden na trh o čtyři roky později společnost byla schopna ukázat svůj vůbec první samojízdný kombajn z roku 1938 - byl navržen a vyroben výhradně inženýry ze společnosti.

Společnost projevila masivní podporu vládě a roky strávila výrobou tanků, stíhacích bombardérů, kulometů obalů a karoserií nosičů . Po skončení války společnost otevřela svůj nový závod v anglickém Coventry, což byla v té době největší továrna na výrobu traktorů na světě.

Nejvýznamnější spojení


V roce 1953 se společnost Massey-Harris a společnost Ferguson sloučily a nová společnost byla o pět let později označena jako Massey-Ferguson.

Perkins a Landini patřili ke společnosti Massey-Ferguson. Perkins byl prodán společnosti Caterpillar téměř o 30 let později.

Společnost představila v roce 1969 traktor s pohonem všech čtyř kol, který byl jedním z prvních svého druhu na světě, vybavený dieselovým motorem V8.

Na konci 70. let byl uveden na trh první kompaktní traktor Massey-Ferguson. Mezitím společnost koupila traktorovou společnost Eicher - německého výrobce malých traktorů. Dohoda byla uzavřena v roce 1973. Další rok byl poznamenán akvizicí společnosti Hanomag, která se ukázala jako chyba, protože Massey-Ferguson ztratil za pět let čtvrt miliardu dolarů. Nakonec Hanomag prodali.

Kombajn vyrobený společností byl oceněn jako jeden ze 100 nejvýznamnějších příspěvků do světa mechanizovaného zemědělství Institutem výrobců zařízení.

Technologická výhoda

Důležitým krokem pro společnost byla jejich technologická výhoda dosažená zavedením Datatronic Massey a Massey Autotronic Systems v roce 1987. Byly nabízeny výhradně společností Massey-Ferguson pro zlepšení řízení traktoru. Všechny kombajny vyrobené společností byly o pět let později vybaveny GPS polohováním.

Společnost přijala technologii CVT (Neustále variabilní převodovka) a čtyři roky poté nazvala novou převodovkou Massey Dyna-6. Její nástupce, Massey Dyna CT, je stále ve výrobě a patří mezi nejpokročilejší na světě.

Kombajn představený v roce 1997 se stal symbolem spolehlivosti a vysokého výkonu. Vývoj strojů byl ovlivněn ekonomickými krizemi a úspěchy, které Massey Ferguson musel projít v 80. a 90. letech. Ve skutečnosti byly některé z nejúspěšnějších modelů, jako jsou série Massey-Ferguson 6100 a 8100, uvedeny na trh v polovině 90. let.

Hesston a Massey Ferguson začali spolupracovat a jejich společné úsilí vyústilo v zbrusu novou řadu zařízení na seno v roce 2006. Jen o čtyři roky později byla ukázána hlavička závěsu vybavená pružnou žací lištou, která byla první svého druhu. Byl zaveden silážovací lis RB a kombajn Massey-Ferguson 9250 DynaFlex s pružnou žací lištou, která se ukázala jako ideální pro sklizeň malých zrn. Massey Ferguson WR9900 se také ukázal jako tržní úspěch. Nové lišty sekaček Massey RazorEdge jsou také důležitou novinkou.

Společnost Massey Ferguson je hrdá na to, že vyrobily  více traktorů než kterýkoli jiný výrobce na celém světě. Dnes má značka co nabídnout. Sortiment zahrnuje traktory všech velikostí vhodné pro různé účely, jakož i kombajny, řádkovače, sekačky, lisy na balíky, secí stroje, nakladače a mnoho dalších typů zemědělských strojů.

 
Více informací na: http://www.masseyferguson.us.arrow_back_iosZpět

Reklamy související s článkem Zobrazit všechny

MASSEY FERGUSON 7626 DYNA-6 Italy
MASSEY FERGUSON 7626 DYNA-6

2014
Diesel
2 595 m.h.

Europe, Italy

23 500 EUR Bez DPH
MASSEY FERGUSON 3095 Italy
MASSEY FERGUSON 3095

1992
Diesel
9 300 m.h.

Europe, Italy

10 500 EUR Bez DPH
MASSEY FERGUSON 9240 Bulgaria
MASSEY FERGUSON 9240

1998
Diesel

Europe, Bulgaria

20 912 EUR Bez DPH
MASSEY FERGUSON 6290 Bulgaria
MASSEY FERGUSON 6290

2002
Diesel
7 976 m.h.

Europe, Bulgaria

31 394 EUR Bez DPH