keyboard_arrow_right Přidat nabídku
keyboard_arrow_right Přihlášení
keyboard_arrow_right Registrace
keyboard_arrow_right Domů
keyboard_arrow_right Průmysl
keyboard_arrow_right Hledat
keyboard_arrow_right Koupit
keyboard_arrow_right Prodat
keyboard_arrow_right

Takto Case rostl v průběhu 170 let

Title picture

Zakladatel původní společnosti - Racine Threshing Machine Works, byl jmenován Jerome  Case. Zařízení založené veWisconsinu bylo založeno v roce 1842. O pět let později vytvořil vlastní podnik muž jménem Cyrus McCormick, a tak se narodila společnost McCormick Harvesting Machine Company. V roce 1902 se vyvinul mezinárodní Harvesterin. V příštích několika desetiletích dokázaly obě jednotlivé společnosti výrazně růst. Case byl schopen vytvořit systém, který odděluje zrno a slámu, zatímco McCormick vylepšil funkčnost žacího stroje.

První roky

Case představil novinku v roce 1869, když odhalil traktor s parním strojem, který jeho společnost vyvíjela několik let. Neměl však vlastní pohon a pro zbytek stroje to byl pouze zdroj energie.

O několik let později jej zasáhla katastrofa a McCormickova shořela na popel. Case přišel a nabídl mu spolupráci. Jen o pět let později společnost postavila svůj první pohyblivý traktor, ale stále  záleželo na koních - motor musel být řízen koňským povozem.

Obrovským krokem vpřed byl Caseův vůbec první traktor vybavený benzínovým motorem představeným v roce 1892, ale trh dokázal těžko přijmout myšlenku na takový stroj, který nebyl poháněn parou. Benzínový traktor vstoupil na trh o 19 let později.

Modely budoucnosti

International Harvester představil v roce 1910 obrovský traktor s názvem Case Titan, který mu do značné míry vydláždil cestu vpřed, pokud jde o výrobu velkých traktorů.

V roce 1923 byl představen Case Farmall - důmyslně navržený malý traktor. O třináct let později představil International Harvester výraznou červenou barvu jako nový rys své produktové řady. V roce 1939 společnost přepracovala Case Farmall a byly k dispozici tři různé velikosti druhé generace stroje.

První sběrač bavlny byl uveden v roce 1943 a dodnes se zachoval - v současné době se nachází v Smithsonianově muzeu. Přesně o 15 let později představila rodina Steigerů traktor, který měl mnohem větší sílu než tradiční stroje a  do výroby vstoupil v roce 1963.

Kombinace Case Axial Flow Combine byla průkopnickým modelem, který v zásadě vylepšil každý typický aspekt kombajnu. Traktory hnané všemi koly se začaly vyrábět na začátku 80. let. Při navrhování těchto nových modelů se inženýři rozhodli umístit sedadlo řidiče na zadní část stroje. Modelová řada zahrnovala model 4994 s motorem V8 o výkonu 400 koňských sil vybaveným turbodmychadlem.

Spojení


Case IH byl oficiálně založen po sloučení Case a International Harvester do druhého největšího výrobce zemědělských strojů na světě. Steiger se stává součástí společnosti v roce 1987 a brzy byl představen první model traktoru, který byl vyvinut zcela poté, co byl představen Case a International Harvester - Case Magnum. V roce 1989 byl Case Maxxus přidán do produktového portfolia - byl to výkonný, přesto ekonomický stroj, který měl bezkonkurenční použitelnost a obratnost.

Case IH oslavil v roce 1992 150 let úspěšného růstu. Následující roky byly poznamenány zavedením monitorovací technologie zvané Advanced Farming Systems (AFS byla spuštěna jako služba v roce 1995) a později byly do sortimentu společnosti přidány postřikovače. V roce 1995 byl také představen kombajn na cukrovou třtinu Case Austoft, což byla klíčová inovace. Umožnil mnohem vyšší účinnost procesu sklizně cukrové třtiny a byl úspěšným produktem vyvinutým společností Case IH.

Rok 1996 byl ve znamení uvedení traktoru Case Quadtrac s výkonným motorem o výkonu 360 koní. To poskytlo stroji mnohem větší trakci než ostatní modely traktorů. Řada Case MX Magnum byla v roce 1998 označena jako nejlepší nový produkt roku Business Week, což byl nejlepší dárek k 10. výročí Case IH.

Nová technologie

Značka Farmall se vrátila na trh v roce 2003 se zcela novými modelovými řadami D Case a Case DX. O tři roky později byla na trh představena další inovace. Case Module Express 625 byl sběrač bavlny, který měl chytrý design. Do roku 2009 Case IH také vyvinul automatické převodovky pro své traktory pomocí technologie CVT. Technologie SCR (Selektivní katalytická redukce) byla představena v roce 2010. Nové traktory Case Magnum byly vybaveny katalyzátorem SCR, který úspěšně snížil emise a zlepšil výkon stroje a zároveň zlepšil jeho spotřebu paliva. Traktory Farmall oslavily v roce 2013 svůj 90. rok na trhu.

Traktoy Case získaly za ta léta řadu ocenění. V současné době má značka širokou škálu zemědělských strojů, které nabízí, jako jsou secí stroje, secí stroje, sběrače bavlny, kombajny, kultivátory, pluhy, sekačky, dmychadla, lisy na balíky, nakladače a smykem řízené nakladače.

Více informací na https://www.caseih.com/northamerica/en-us/home.arrow_back_iosZpět

Reklamy související s článkem Zobrazit všechny

CASE QUADTRAC STX440 Bulgaria
CASE QUADTRAC STX440

2001
Diesel
7 211 m.h.

Europe, Bulgaria

63 452 EUR Bez DPH
CASE PUMA 140 Bulgaria
CASE PUMA 140

2008
Diesel
6 587 m.h.

Europe, Bulgaria

36 762 EUR Bez DPH
CASE MAGNUM 310 Bulgaria
CASE MAGNUM 310

2009
Diesel
4 620 m.h.

Europe, Bulgaria

56 243 EUR Bez DPH
CASE IH DISC United States
CASE IH DISC

1995

North America, United States

11 402 EUR Bez DPH